درمان موهای چرب

راه های طبیعی تقویت مو
راه های طبیعی تقویت مو
مرداد ۲۲, ۱۳۹۷
فیناستراید ریزش مو
فیناستراید برای ریزش مو
مرداد ۳۰, ۱۳۹۷

درمان های خانگی برای موهای چرب

هنگامی که موهای شما بعد از یک یا دو روز از شستشو چرب می شود ، احتمال زیاد شما موهایتان چرب است . ترشح این مواد چربی به موهای شما کمک می کند . موهای چرب در نتیجه تولید بیش از حد روغن توسط بدن می باشد . این واکنش بدن شما می تواند به دلایل زیادی رخ دهد ، مانند وراثت ، تغییرات هورمونی، استرس بیش از حد ، خوردن بیش از حد مواد غذایی چرب و مراقبت ضعیف از مو .

نگهداری از موهای چرب دشوارتر است زیرا به سرعت و در طی زمان کمی کثیف می شود .

موهای چرب

به عنوان مثال موهای چرب به علت ترشح مواد روغنی زود شلخته و نامنظم می شود که این امر موجب می شود تا شما احساس خوبی در مقابل نگاه دیگران نداشته باشید . برای جلوگیری از این مشکل شما نیاز به شستشوی روزانه موهایتان توسط شامپو دارید که این را ه حل خیلی منطقی نمی باشد .مواد شیمیایی موجود در این شامپوها باعث ریزش موی شما خواهد شد . خوشبختانه وجود برخی از امکانات خانگی این مشکل را برای افرادی که دارای موهای چرب هستند، برطرف می کند .

سرکه سیب : سرکه سیب طبیعی یک درمان موثر خانگی برای موهای چرب است. اسید استیک در آن کمک می کند تا تعادل سطح PH پوست سر، که به نوبه خود کمک می کند تا ترشح چربی اضافی و کاهش تجمع مواد روغنی در موهای شما کنترل شود . به علاوه، از آن به عنوان یک تونیک مو قوی برای شما برای لذت بردن مو نرم و براق استفاده می شود.

 نحوه استفاده مخلوط ۲٫۵ قاشق غذاخوری سرکه سیب در یک فنجان آب .پس از شستن مو با یک شامپوی ملایم ، استفاده از این راه حل به عنوان یک شستشو .چند دقیقه صبر کنید سپس با آب سرد آن را بشویید و یا سه بار در هفته این کار را تکرار کنید.

آب لیمو : استفاده از آب لیمو راه حلی برای درمان چربی، موهای چرب می باشد . لیمو حاوی بسیاری از ویتامین ها و مواد معدنی حیاتی است که برای ترویج مو سالم مفید است. املاح اسیدی لیمو کمک می کند تا تعادل سطح PH پوست سر ترشح روغن را کنترل کند . مخلوط آب لیمو از دو در دو فنجان با آب مقطر. شما همچنین می توانید سه قاشق چای خوری عسل (اختیاری) اضافه کنید.این مخلوط را به مدت چند دقیقه در روی پوست سر خود ماساژ دهید پس از پنج دقیقه با آب ولرم موهایتان را بشویید ، سه بار در هفته این کار را تکرار کنید .

چای سیاه : چای سیاه با مسدود کردن منافذ پوست سر از ترشح چربی جلوگیری می نماید . اضافه کردن ۱-۲ قاشق غذاخوری از برگ های چای سیاه و سفید به یک فنجان از آب  ، جوشاندن آن را برای ۱۰ دقیقه.پس از چند دقیقه مخلوط چای خود را بگذارید سرد شوداین مخلوط ولرم را در مو و پوست سر خود بمالید پس از پنج دقیقه موهای خودتان را بشویید و تا سه بار در هفته این کار را انجام دهید .

آلوئه ورا : ویتامین ها ، مواد معدنی و آنزیم های موجود در آلوئه ورا برای گرفتن موهای چرب خلاص شدن از شر چربی بسیار مفید است. آلوئه ورا کمک می کند تا سم زدایی پوست سر از ناخالصی و ترشح مواد روغنی کنترل شود ، در حالی ریشه های مو خود را نیز تغذیه می کند. به علاوه، طبیعت ملایم و آرامش بخش از آلوئه ورا موهای خود را سالم نگه می دارد.

یک قاشق چای خوری ژل آلوئه ورا و یک قاشق غذاخوری آب لیمو را در یک فنجان از هر شامپو ملایم مخلوط کنید.موهای خود را بشویید و اجازه دهید شامپو برای چند دقیقه بر روی موهای شما بماند، این شامپو را میتوان به مدت یک هفته در یخچال نگهداری کرد .