فیناستراید برای ریزش مو

موهای چرب
درمان موهای چرب
مرداد ۳۰, ۱۳۹۷
استرس و ریزش مو
استرس و ریزش مو
مرداد ۳۰, ۱۳۹۷

فیناستراید برای ریزش مو

فیناستراید ریزش مو

زمینه

ریزش مو در زنان موجب افسردگی خواهد شد واین افسردگی دوبرابر افسردگی در مردان می باشد .  انواع و علل ریزش مو در زنان، رایج ترین شکل ریزش مو در زن (آلوپسی آندروژنتیک است)، که تخمین زده شده است . حدود ۲۱ میلیون زن در آمریکا با مشکل ریزش مو در گیر می باشند . تا حدودی شبیه به الگوی مردانه ریزش مو با تغییرات فولیکولی مشابه است، اما یک توزیع های مختلف از ریزش مو در حالی که مردان به طور معمول نازک شدن مرکزی با تجربه فرونتال و تمپورال رکود اقتصادی (الگوهای همیلتون)، زنان به طور معمول نازک شدن منتشر مرکزی با حفظ خط رویش مو پیشانی (الگوهای لودویگ)، یا تنک شدن با تأکید فرونتال (“درخت کریسمس” الگوهای) را تجربه کنند. الگوهای همیلتون از ریزش مو نیز در زنان دیده می شود، اما نقش آندروژن (تستوسترون و دی هیدروتستوسترون) در ریزش موی مردانه می باشد. اما نقش آندروژن ها در الگوی ریزش موی زنانه مبهم باقی می ماند.با این وجود، درمان ضد آندروژن با عوامل مختلف، از جمله مسدود کننده های گیرنده های آندروژن مانند استات سیپروترون و اسپیرونولاکتون، شده است با برخی از موفقیت در زنان استفاده می شود.

درمان ضد آندروژن با فیناستراید

نوع دوم ۵α ردوکتاز یک آنزیم ، عمدتا در غده پروستات و در فولیکول های مو یافت می شود ، که تستوسترون به dihydrotestosterone.6 قوی تر تبدیل می کند فیناستراید مهار نوع II 5α ردوکتاز که تشکیل شده از دی هیدروتستوسترون را کاهش می دهد و باعث کاهش عمل بیولوژیکی تستوسترون در بافت هدف می شود . فیناستراید برای اولین بار با دوز ۵ میلی گرم در روز در سال ۱۹۹۲ برای درمان هیپرتروفی خوش خیم پروستات در مردان مجاز شد. در سال ۱۹۹۸ فیناستراید با دوز ۱ میلی گرم / روز (به عنوان Propecia® ) برای درمان ریزش مو در مردان الگوی مردانه مجاز شد. درمان طولانی مدت با فیناستراید نشان داده است برای ایجاد ثبات ریزش مو در حدود ۹۰ درصد از مردان و افزایش رشد مو در یک نیم تا دو سوم از men.7،۸ استفاده از فیناستراید برای الگوی زن ریزش مو، با این حال، بحث برانگیز است.

پیشرفت های اخیر در درک فیزیولوژی فولیکول مو و نقش آندروژن ها در رشد مو انسان وجود داشته است، اما نقش فیناستراید در الگوی زن ریزش مو هنوز مورد بحث است، این گزارشات گاهی با شکست و گاهی با موفقیت همراه است . برخی از زنان با زن الگوی ریزش مو ممکن است از فیناستراید بهره مند شوند، هر چند درک بهتری از شرایط و تحقیقات بیشتر به دوز بهینه فیناستراید و که ممکن است کاندیداهای خوبی برای درمان باشد . فیناستراید به خوبی در دوزهای مختلف استفاده می شود با چند عوارض جانبی ناشی از درمان متحمل می شود.

امتیاز کلیدی

این روشن است که که به احتمال زیاد به پاسخ به درمان است.

دوز بهینه در زنان ناشناخته است. دوزهای بالاتر از مردان ممکن است لازم باشد.

نتایج قابل توجه ممکن است ۶ ماه یا بیشتر طول بکشد، و مانند مردان، اثرات بدون ادامه درمان پایدار نیست.

در دوره بارداری زنان فیناستراید استفاده نمی کنند